Скріпка є одним з найпопулярніших аксесуарів для офісу. Призначена для скріплення документів. Має форму подвійного овалу, представляє з себе шматок пружною дроту довжиною 30 мм.
До появи скріпки в такому вигляді, в якому ми знаємо її сьогодні, з 18 століття для скріплення паперів користувалися матер'яними стрічками, протягуємо крізь прорізи в кутах листів, швейними шпильками, дротяними пружинками. У 1899 році інженеру Юхану Волер з Норвегії вдалося створити і запатентувати зручний варіант дротяної скріпки. Роком пізніше американець Броснан подав заявку на патент вдосконаленої версії цього пристосування. Свій остаточний класичний вид скріпки канцелярські придбали в тому ж році завдяки англійській фірмі Gem Manufacturing.
Скріпка є незамінним інструментом в діловодстві. Але для норвежців вона стала ще й символом боротьби. Коли німці зайняли Норвегію і вигнали короля Хокона VII, вони ввели заборону на носіння значків і гудзиків з його ініціалами. У відповідь мешканці замінили гудзики на скріпки. Це було викликом окупаційній владі, адже скріпка завжди вважалася одним з неофіційних символів Норвегії. За носіння нешкідливого маленького шматочка дроту можна було вільно вирушити в концтабір. Після війни в столиці Норвегії встановили пам'ятник винаходу Юхана Волер.
Щорічно тільки в США продається понад 20 млрд. Скріпок. А скільки їх випускається у всьому світі! Але забавно, що лише близько 5% з них служать за своїм прямим призначенням - для офісних цілей. Де ж застосовують інші 95%? Частково або повністю розігнута скріпка легко перетворюється в універсальний мініатюрний інструмент. Ось що можна робити з її допомогою: